Cepten Kredi Başvurusu

Günümüzde insanlar genellikle toplu para gerektiren bir işleri olduğu zaman kredi kullanmaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi, tatil kredisi veya eğitim kredisi gibi birçok kredi türü olduğunu görüyoruz. Bankalarda insanların rahat bir şekilde kredi kullanabilmeleri için sistemlerini her geçen gün geliştirmektedir. Bu gelişmelerden en sonuncusu ise; cepten kredi başvurusu yapma imkanı sunulmasıdır. Kredi kullanmak isteyen kişiler normalde kredilerini kullanabilmek için bankaya gitmesi gerekiyordu. Fakat günümüzde bankaya gitmeden sadece mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kredi kullanılmaktadır. Neredeyse her bankanın insanların cep telefonlarından kredi başvurusu yapmasına izin verdiğini söyleyebiliriz.

Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapma evresinde artık saatlerce bankada kuyruk beklemenize veya paranızın günlerce hesabınıza aktarılmasını beklemenize gerek yoktur. Günümüzde neredeyse bütün bankalar cep telefonlarınızdan kredi başvurusu yapmanıza imkan tanır. Cep telefonlarınızdan kredi başvurusu yaparken izleyeceğiniz adımları bankaların kendi web sitelerinden kontrol edebilirsiniz. Her bankanın farklı mesaj sistemleri yer almaktadır. Kredi başvurunuzu yapacağınız zaman bankalar mesajınızda TC kimlik numaranız ve ekmek istediğiniz kredi tutarını yazmanızı isteyebilir. Bu bilgileri girdikten sonra sizlere verilen numaraya mesajınızı göndermelisiniz. Cep telefonundan yapacağınız başvuru sırasında sizlerden bazı bankalar SMS ücreti talep etmezken bazı bankalar talep edebilir. Genellikle numaranıza tanımlı SMS hakkınız varsa bu hakkınızdan kullanılmaktadır. Gördünüz gibi kredi başvurunu mobil cihazlarınız üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cepten Kredi Başvurusu Sonucu

Mobil kredi başvurusu yapan herkes kredi başvurularından sonra sonuçlarını nasıl öğreneceklerini merak ediyorlar. Bankalar yapılan başvurudan sonra kişinin başvuru yaptığı telefon numarasına kredi başvurusunun sonucunu SMS olarak göndermektedir. Kredi notunuz, güncel borçlarınız ve aylık kazancınız baz alınarak hesaplanan sonuç sizlere olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılır. Eğer başvuru yaptığınız bankadan kendi hesabınız varsa kredi tutarınız genellikle hesabınıza gönderilir. Eğer başvurunuz onaylandıysa ve bankada hesabınız yoksa şubeye gidip hesap açtırabilir ve kredinizi alabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylanmadığı takdirde çok fazla başvurusu yapmanız kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Bu yüzden kredi notunuzu yükselterek sonrasında kredi başvurunuzu yapmalısınız. Mobil cihazlarınızdan yapacağınız kredi başvurularının sonucu sadece birkaç dakika içerisinde sizlere gönderilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir