İpotekli Araç Kredisi

İş kurmak isteyen kişiler, acil nakit ihtiyacı olan kişiler veya araç almak isteyen kişiler genellikle kredi kullanma yoluna gitmektedir. Günlük hayatın her geçen gün daha pahalı hale gelmesi insanların toplu nakit gerektiren işlerini kredi yoluyla yapmasına sebep olmaktadır. İpotekli araç kredisi kullanımı ise genellikle aracını yenilemek veya kendilerine bir araç almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bankalar genellikle kredi notu düşük olan kişilere kredi verme evresinde bir teminat sunmalarını istemektedir. Araç alırken kredi notunuz eğer almak istediğiniz araç için kullanacağınız krediye yeterli değilse taşınır veya taşınmaz mallarınızı ipotek ettirerek araç kredinizi kullanabilirsiniz.

İpotekli Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç kredisi almak istiyorsanız ve bunun için yeterli bir kredi notunuz yoksa bu evrede kredinizi sizler de ipotekli olarak kullanabilirsiniz. İpotekli olarak kullandığınız kredileriniz için ilk olarak teminat göstermeniz gereken bir taşınır veya taşınmaz mal varlığınız olması gerekiyor. Araç kredisini kullanacak olan kişiler genellikle alacakları araçlarını ipotekli olarak sunmaktadır. Eğer aracınızı ipotek olarak göstermek istemezsiniz eviniz veya arsanız varsa da bunu ipotek olarak gösterebilirsiniz. Araç kredinizi almanız için ilk olarak bu tipte kredi veren bankalarla iletişime geçmeniz gerekiyor. Her bankanın bu şekilde kredi sunmadığını söyleyebiliriz. Genellikle Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank gibi büyük bankalar ipotekli olarak kredi kullanımına izin vermektedir.

Araç Kredisi Alırken Hangi Belgeler İstenir?

Araç kredisi nasıl alınır? Sorusunun araç almak isteyen kişiler tarafından çok fazla sorulduğunu görüyoruz. Araç kredisini kullanacağınız zaman bankalar sizden bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra kredi kullanacağınız bankaya giderek bu belgeleri ibraz etmelisiniz. Kredinizi kullanacağınız zaman ilk olarak yanınızda mutlaka nüfus cüzdanınız bulunması gerekiyor. Ek olarak çalışma şeklinize göre uygun olan gelir belgenizi de yanınızda bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Bazı bankalar direk sistemden gelir belgesini görürken bazı bankalar talep etmektedir. Eğer alacağınız araç 0 KM bir araç ise aracın proforma faturası gerekir. Araç ikinci el araç ise ruhsatı gerekmektedir. Bu belgelerle aracınız için kredi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir