Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri 2017

Kredi notu yükseltme yöntemleri, herkes için çok önemli bir konu. Kredi notu nasıl yükseltilir diye düşünenler için şunu söylemekte fayda var; notunuzu uzun bir süreye bölerek rahatlıkla yükseltebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi kredi notunuz belirlenirken bankalarla olan bir kaç unsur göz önünde bulundurulmaktadır. Borç durumlarınız, daha önce kullandığınız krediler, kredi kartınızın borçları vb. gibi unsurlar kredi notunuza etki etmektedir. Kredi notunuz hiç bir zaman sabit değildir. Bankalarla olan durumlarınıza göre düşer ya da yükselir. Eğer kredi notunuz düşerse bankalardan kredi çekme ihtimaliniz de azalacaktır. Peki kredi notu yükseltme yöntemleri nelerdir?

Borçlarınızı Ödeyin

Bu konuyu açıklamadan önce şunu bilmenizi isteriz ki kredi notunuz aniden yükselmez. İlk olarak bütün borçlarınızı kapatın. Bu borçların içinde kredi ve kredi kartları borcu varken son yapılan düzenleme ile beraber artık faturalar da kredi notunu yükseltebilecek faktörler arasında eklendi. Şunu bilmeniz de fayda var, borçlarınızı ödedikten sonra oturup kredi notunuzun yükselmesini beklemek tamamen yanlış bir hamle olacaktır. Borçlarınızı kapattıktan sonra yapacağınız doğru stratejiler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Limiti Düşük Bir Kredi Kartı Almak

Bir önceki maddeyi yaptıktan sonra doğru olan adım düşük limitli bir kredi kartı almak olacaktır. Aldığınız bu kredi kartının borçlarını her ay düzenli bir şekilde ödemek kredi notunuzun yükselmesinde çok önemli bir rol oynayacaktır. Fakat borçları öderken asgari borcu değil tüm borcu ödemek ve hesap kesim tarihinden önce ödemek sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Tutarı Düşük Kredi Çekmek

Bir sonra ki doğru hamle ise bankalardan alabileceğiniz düşük miktarda bir kredi olacaktır. Çektiğiniz kredinin borçlarını geciktirmeden ödemek size büyük avantaj sağlayacaktır. Tabi tüm borçları ilk taksitte kapatmak ise çok daha avantajlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Uygun Kredi Veren Bankalar

Banka Kredi Kartı Ya Da Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Eğer banka size kredi kartı ya da kredi vermiyor ise bir banka hesabı açtırarak kredi notunuzu bu sayede yükseltmeye başlayabilirsiniz. Elinize toplu para geçtiğinde ya da maaş gibi düzenli para aldığınız da parayı bu hesaba yatırarak tüm harcama işlemlerinizi hesap aracılığı ile yapın. Varsa kira ödemeleriniz, ev faturalarınız gibi ödemelerinizi otomatik ödemeye bağlayarak bir kaç ay içinde kredi notunuzu, düşük miktar da kredi ya da düşük limitli kredi kartı alabilecek seviyeye getirebilirsiniz. Daha sonrasın da ise düşük limitli bir kredi ya da kredi kartı başvurusun da bulunarak yukarı da yazdığımız maddeleri uygulayabilirsiniz.

Eğer bankalara kredi notunuzun düşmesine neden olan sebepleri düzelttiğinizi, yukarıda yazdığımız maddeleri uygulayarak gösterirseniz kredi notunuz önemli ölçüde yükselecektir.

kredi puanı yükseltme hilesi kredi notu ayın kaçında güncellenir findeks kredi notu yükseltme kredi puanı kaç olmalı kredi puanım kaç kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim bloke teminatlı kredi kartı kredi notu kaç olmalı 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir