Yapı Kredi Kredi Kartı Yapılandırma

Günümüzde en çok kullanılan ödeme aracı olan kredi kartlarının ödeme tutarlarının yükselmesi sonucunda gecikmeye girmekte ve çoğu zamanda ödenememektedir. Yapı Kredi 3 ay üst üste ödenmemiş borçların takibini başlatmakta, sonuçta ise işin içinden çıkamayacak bir hal almaktadır.

Ödenmeyen kredi kartı borçları hem gecikme zammı hem de bankacılık sisteminde kredi kayıt bürosu tarafından kara listeye girmenize ve ilerleyen dönemlerde kredi kullanamama veya kredi kartı alamama gibi risklere neden olmaktadır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için tüm bankalar gibi Yapı Kredi Bankası da müşterilerini korumaya çalışmakta, hem gecikme faizleri hem de kara liste gibi olumsuz sonuçların doğmasını engellemek için farklı uygulamalar sunmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri

Kredi Kartı yapılandırma konusunda Yapı Kredi Bankası müşterilerine özel iki farklı kanaldan hizmet vermektedir. Öncelikli olarak ödenemeyecek duruma gelmiş miktarda bulunan veya ödemesi gecikmeye girmiş olan borcunuz ile ilgili olarak 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan çağrı merkezi kanalı ile irtibata geçilmesi durumunda borç yapılandırması yapmanız mümkün olacaktır.

Çağrı merkezi üzerinden görüşme yapamayan veya herkes gibi bağlanamama sorunu yaşayan kişiler için ise birebir olarak şubeye giderek müşteri temsilciniz ile yüz yüze görüşerek yeniden yapılandırma yapmanız söz konusu olmaktadır. Müşteri temsilciniz sicilinize olumsuz bir puan işlenmeden ve sizin ödeme düzeninize göre en uygun planı çıkarmakta ve ödeyebileceğiniz bir şekilde borçlarınızı tekrar yapılandırabilmektedir.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Vade ve Faiz Oranları

Yeni torba yasa çerçevesinde daha önce 48 ay olan borç yapılandırma süresi 72 aya kadar çıkarıldı. Tabi ödenecek rakam ve müşteri durumu göz önüne alınarak bankalar tarafından kullanılacak inisiyatif doğrultusunda veriliyor olacak.

Yapı Kredi kredi kartı yapılandırma konusunda belirlediği faiz oranları ise %1.4 ile %1.9 oranları arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak %1.6 oranında belirlenmekte olan bu oranlar sicilinizin bozulmaması ve aynı zamanda ödeyeceğiniz gecikme faizi düşünüldüğünde çok makul rakamlar arasında kalmaktadır.

Belirtmekte fayda vardır ki banka şubelerinde yaptıracağınız yapılandırma planları, telefon bankacılığı ile yapılacak yapılandırma planlarından bir miktar daha yüksek olmaktadır. Bu yüzden şube yerine telefon bankacılığını tercih etmeniz durumunda belirlenecek faiz oranı çok daha düşük bir seviyede olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir